Klubovky 2013

13. říjen 2013 | 11.49 | rubrika: Závody agility

Zúčastnily jsme se Klubových závodů na domácím cvičáku. Parkury nám stavěla a posuzovala Pája Dohnalová. Jessie zaběhla čistě tuneliádu i běh družstev. Bez chyb zaběhla i jumping, ve kterém jsme se umístily na 1. místě! V openu se nám bohužel nedařilo, jelikož jsem navedla Jessie do špatné díry tunelu. Dle "speciálních pravidel" jsme se však nemohly disknout, takže se nám přičetly pouze trestné body. Nelehký parkur nachytal nakonec většinu závodníků, takže jsme i v součtech získaly pěkné 3. místo.  

klubovky 02 klubovky 06

Pro Jessie byly tohle s  největší pravděpodobností poslední závody, tak jsem ráda, že jsme to "docela" pěkně zvládly. Za fotografie moc děkuji Anetě i Danovi

Podzimní Robinsonáda 2013

14. září 2013 | 16.54 | rubrika: Závody agility

P8040024Zúčastnily jsme se oblíbených závodů na Psí škole Na Ostrově, ze kterých jsme sice odjížděly za sluníčka, ale většinu dne bylo pod mrakem, chvílemi pršelo a občas i pořádně zafoukalo. Jessie měla díky chladnějšímu počasí více energie, ale odložení v mokré trávě docela sabotovala.  V parkurech Lenky Pánkové se často opakoval prvek překonávání skočky zezadu, což většinou zvládáme, ale elegantní to moc není.  A ani dnes tomu nebylo jinak. Ve zkoušce jsme se díky mému vedení na takovou skočku diskly pro jistotu hned na druhé překážce, ale v openu i jumpingu Jess běžela čistě a umístila se na 9. a 10. místě. Předběhlo ji plno šeltiček a pudlíků, což nám ale vůbec nevadí, protože mám z dnešních výkonů výborný pocit (že to s námi není ještě tak strašné). 

Krásný letní den

5. srpen 2013 | 00.02 | rubrika: Závody agility

Tráva se rozhodně nezelená, teplo až k padnutí, ale kdo by odolal, když mám konečně volno a na závody O Liščí ocas (mistrovství foxteriérů) není naplněná kapacita závodníků. Ani na vteřinu jsem nezaváhala, přihlásila se a jela se upéct pod stan do Zbraslavy u Brna. Jessie překvapila, běhala krásně, to co si na fotce zakrývá pacičkou, je doopravdy medaile za 3. místo v openu, který se běžel za docela slušného počasí. Pak už byl jen větší a větší hic. Ale i tak ji to příliš neovlivnilo, ve zkoušce byla 4., což mě trochu mrzí, protože udělala špatně slalom a při opravě jsem zase zazmatkovala já... (Možná to znáte.) Jumping byl vydařený, ale omylem jsem se Jessky rukou při vedení dotkla, takže nakonec dis, jinak čistě. Součty nesoučty, závody se nám moc líbily, pan rozhodčí Glabazňa stavěl pěkné běhavé parkury a zázemí závodů bylo bezkonkurenční, takže jsme v rozpáleném stanu strávily za celý den sotva pár minut. Přítomná Pilinka a štěňátka foxlíků byla už jen pomyslnou třešničkou k dokonalosti. Jsem nadšená! 

P8040095 P8040045