Brněnský Voříšek 2014

15. červenec 2014 | 12.14 | rubrika: VOŘÍŠKIÁDY

Vyjeli jsme celá smečka na BPD 2014. Jessinku jsem přihlásila pouze na sobotní voříškiádu. Poprvé byla v kategorii veteránů, kterou posuzovala Iveta Stehnová. Všichni pejsci se předvedli nejprve v kruhu, pak jednotlivě na stole a jednotlivě v pohybu. Ze stolu jsem měla hrůzu, jak ho Jessinka zvládne, na všech voříškiádách byla hodně vítací a neposedná, ale děsila jsem se zbytečně. Stála v postoji jak přikovaná, vzala si slušně i nabízený pamlsek a paní posuzovatelka jí napsala moc hezký posudek a nejvíc trvala na tom, aby nám slečna zapisovatelka dopsala do hodnocení, že má opravdu milý výraz. Jessinka se však na stupně vítězů nedostala, což mě sice zamrzelo, ale náladu nám to rozhodně nezkazilo.
Ostatní veteráni byli totiž všichni do jednoho moc hezcí!

Celý posudek:
8mi letá fenka v perfektní kondici, perfektně připravená, perfektně spolupracující, krásný milý výraz
!

Většinu času jsme v sobotu strávili u frisbee hřiště, jelikož to bylo jediné místo, kde dokázala být Jessinka v klidu. Což bylo potřeba, protože si po osvěžení v řece natáhla sval (když vylézala do prudkého srázu) a nohu jsem jí dle rad v chiropraktickém stánku (díky za konzultaci), celé odpoledne chladila. Večer už Jessinka začla na nohu lehce našlapovat a v neděli už běhala téměř "jako zamlada". (A to naše úžasná Jessinka chytla v Brně ještě první letošní klíště. Prostě úspěšný den.)

Bohužel jsme se na neděli strašně špatně vyspali, protože nás v noci několikrát vzbudila hlasitá hudba, kterou pouštěli nadšení frisbeečkáři ještě dlouho po večerních pivních soutěžích... Po pár sprostých výrazech na ně, zoufalých pokusů o opětovné usnutí a konstatování o chudácích psech (kteří vyli a štěkali, zatímco Jessinka slastně spala), jsem se kolem třetí ráno překonala (opilci asi konečně naznali, že už stačilo) a usnula jsem. Ráno jsme v mžiku spakovali věci a vyrazili odpočívat domů - není nad snídani z Lidlu...

DSC04238  DSC04234

Foto: Nápis z mého nového trička a odrovnaná Jessinka po úrazu.

žádné komentáře | přidat komentář

Vořechiády 2012

18. srpen 2012 | 17.53 | rubrika: VOŘÍŠKIÁDY

Jako každý rok, hledala jsem na netu voříškiádu dle svých představ.  To znamená, že akce musí být nedaleko Třebíče, dostupná i bez auta a hlavně musí být někde, kde jsem Jessku ještě "vystavovat" nebyla. Což se mi letos zadařilo přímo dvakrát.

DSC03039 DSC03048 DSC03074

Královna jezevčíků 2011

21. květen 2011 | 23.43 | rubrika: VOŘÍŠKIÁDY

Nechala jsem se zlákat pozvánkou na "nultý ročník" Voříškiády ve Zbýšově (okres Vyškov) a přihlásila se. Nemůžu litovat!  Perfektní akce! Ale začneme od začátku...

DSC04665 DSC04670 DSC04722

Budíček před šestou, po šesté autobus, po sedmé vlak a v devět autem.  Plán nám vyšel na jedničku! Nikdo nezaspal, nic nám neujelo, čas souhlasil, taťka nás vyzvedl na nádraží, voříškiádu jsme přeci jen našli a včas se zařadili do fronty krásných voříšků, psů bez průkazu původu, ale i šampionů s papíry.  

Naše voříškiády

5. květen 2011 | 18.28 | rubrika: VOŘÍŠKIÁDY

Na první voříškiádu jsem vyrazila v roce 2008 do Strmilova a bylo to hlavně z důvodu, abych poznala dvě skvělé holky (Marťu s Baruškou a Andy s Brixie). Byla to pro mě úplně nová zkušenost, neměla jsem do té doby ani představu, jak to na takové akci může vypadat a o co se tam vlastně hodnotí. Jessie byla trošku "vyžranější", což mi několik lidí v průběhu dne rádo sdělilo a tak její krásu nikdo neocenil. Získala "pouze" ocenění za Pejska šikulu - 2. místo. 

DSC04358 DSC07750 DSC04424

Na této akci jsem odkoukala vše potřebné a byla rozhodnutá, že si pořídím výstavní vodítko a že nebudu na žádnou akci jezdit 2x, pokud tam posuzuje stejný člověk, což se často stává. 

V roce 2009 jsem nás přihlásila do Blanska. Jessie byla krásně předvedená, výborně spolupracovala a její lesk oslňoval lidi už od vchodu.  Vyhrála 1. místo a do posudku, kde paní posuzovatelka kroužkovala z různých možností tu, co nejvíce vystihovala Jessie, dopsala k povaze "velmi mazlivá". Překvapením bylo, když se k nám vydala jedna divačka, aby pochválila Jessince drápy a srst. Dokonce si prý ráno myslela, když nás viděla dorazit, že je Jessie s průkazem původu a plánovala si, jak se mě zeptá, z které je chovatelské stanice, že tak nádherného jezevčíka ještě neviděla! (Taková pozornost vždy potěší!)

IMG_4853 IMG_8061

Další rok (2010) jsme vyjely do Polné, kde se Jessie umístila ve velké konkurenci (asi 15 psů) na 4. místě a moc nás mrzelo, že pořadatelé nepsali žádné posudky, ani se příliš nevyjadřovali. Nicméně počasí bylo krásné a akci jsme si užily.

Stalo se tedy tradicí, že každý rok jednu voříškiádu absolvujeme a o těch dalších (r. 2011, 2012, atd.) se dočtete už samostatně v rubrice Voříškiády.

žádné komentáře | přidat komentář