Tečka aneb Obr ušatý

3. prosinec 2014 | 14.49 | rubrika: Tečka

DSC04448

23. září 2014 jsme si pořídili nového "údajně" zakrslého králíčka - samičku Tečku. To proto, že má na hlavičce tolik světle hnědých teček, je vážně roztomilá. Tedy přesněji byla roztomilá! Hned po příchodu začala poslušně chodit na záchůdek, běhat a mazlit se, jako kdyby to ze zverimexu všechno znala.

To nadšení nás všechny po 14 dnech přešlo. Během pár dní se jí strašně zvětšilo břicho, začla být háklivá na to, že jí saháme do klece, že s ní chceme manipulovat a tak nás napadlo, jestli nečeká mláďátka. Zjistila jsem, že králík porodí 31. den, spočítala jsem to ode dne, co jsem ji donesla domů a v den "porodu" si ráno skutečně postavila hnízdo. Už jsme se s tou myšlenkou, že nás bude doma mnohem (!) víc, smířili, dokonce jsem měla dva králíčky předběžně zamluvené. Večer však Tečka hnízdo poctivě zničila. Druhý den ráno se vše opakovalo, už jsem začínala být nervózní, protože se rozhodla vyhrabat záchůdek a postavit si hnízdo v něm, zásobili jsme ji senem, jak to jen šlo a ona stavěla a stavěla a pak se v něm rozvalila jak to prase a ... NIC. Prostě nic. Ani žádný následující den, náš králík je prostě velký jako slon a není to tím, že čeká mladé. Chjo.

Za celou dobu jsem se zapomněla zmínit, že jsem koupila beránka - tedy králíčka s ušima dolů. Jenže ve dnech, kdy začla být vzteklá a útočit na nás, se jí uši postavily, takže je pyšně nosí nahoru. Opět jsem rozhodila sítě, čím to může být a rozšířila si obzory. I králík prochází pubertou a vlivem hormonů se jí uši mohou zvednout a po pubertě zase klesnout. Tak jsem zvědavá, jak to s tou naší Sloní zrůdičkou (chcete-li Obrem ušatým), co je pravý opak malé a klidné Mášenky, vlastně dopadne?!

Fotografie! My musíme mít furt něco extra.