Prázdninové vycházky

12. březen 2014 | 13.52 | rubrika: Hlídání psů

Tento týden vycházkujeme s paterdálkou Agou a Jessky nejlepší kámoškou Luckynkou, která je u Aginky na prázdninách. Venku je doopravdy krásně a vycházkování po práci je úžasný způsob relaxace, zvlášť když vypustím z vodítek celou smečku a všichni se rozprchnou páchat ty svoje neplechy (Jesska samozřejmě vede na plné čáře, tj. zdechlinka támhle a tady taky něco). 

DSC03784 DSC03777

Čas s Agou

10. říjen 2013 | 13.25 | rubrika: Hlídání psů

Pravidelným návštěvníkům blogu určitě neutekla informace, že během letošního roku chodím občas ven s patterdálkou Agou. Někdy s sebou beru Jessinku, někdy jdeme sami a často se snažíme  trénovat pozornost,  kontrolu s hračkou; žrádlem a hraní (převážně přetahování, včetně podávání hraček). Aga je pro mě ale jedna velká záhada, jednou se ven těší, po druhé se jí nechce, někdy je velmi pozorná, nádherně cvičí, všechno ji baví a z ničeho nic není schopná vůbec vnímat a nejraději by zmizela domů do pelíšku. Někdy ji vyděsí jen slabý zvuk, jindy pořádná rána, občas si s Jessie hraje jak nejlepší kámoška a druhý den ji ignoruje nebo po ní dokonce vyjede. Pořád nedokážu její chování odhadnout, ale neustále s ní zkouším něco dělat; něco ji učit. Terka mi byla kolikrát svědkem a doprovodem na vycházkách, při kterých natočila během roku nějaká videa, za což jí děkuji. Jen díky ní můžete vidět, jak se všichni zúčastnění snaží... 

Terka ve videu komentuje každou situaci a občas se nám trochu "motivačně posmívá", takže stále budete v obraze, jestli nastala nějaká špatná situace (např. přišel k nám cizí pes nebo se ozval "ošklivý hluk" z prostředí). Jisté je však jedno, mám z té malé černé příšery velkou radost (aspoň pro tuhle chvíli, než mě zase něčím překvapí). 

Víkend pro Pilinku

18. srpen 2013 | 10.40 | rubrika: Hlídání psů

Už zase máme doma veselo. Hlídáme Pilinku! Tentokrát jen na prodloužený víkend, ale je krásně a tak jsme pořád venku. Píla nikam neutíká, pořád sleduje, kde jsem a když chci, tak prostě přijde (jak v centru, tak klidně i v lese). Žádné prohánění kachen a zdrhání kilometr přede mnou, jako tomu bylo při minulém hlídání. Všude nám ji obdivují, doma nikdo neprotestuje (dokonce ani Jessie) a všichni ji mají moc rádi... 

DSC09552A DSC09670B

Já toho psa určitě jednou zapomenu vrátit.  (foto)

Hlídání Piliny

15. duben 2013 | 13.26 | rubrika: Hlídání psů

Je všeobecně známo, že mám pro borderku Pilinu velkou slabost.  A když její majitel pátral po někom, kdo by mu ji pohlídal na tři týdny, během kterých si plnil sny v Nepálu, hlásila jsem se jak jinak, než dobrovolně. Znáte to - větší dobrák neexistuje.   

DSC07646D DSC07597 24-3-2013 DSC07965

Takže dle plánu jsem si poslední týden v březnu vyzvedla Pílu, převzala 15 kg barfu, pár nepostradetelných věcí a celá natěšená, jak si tři týdny užijem, jela domů...

Hlídání Hettynky

16. únor 2013 | 17.45 | rubrika: Hlídání psů

Znáte to, každé mlčení je souhlas, a když mamka nenašla žádný pádný argument proti týdennímu hlídání JRT Hetty, začala jsem se těšit! Doufala jsem, že všechno klapne a o jarních prázdninách to u nás zase ožije. Tzn. že začnu dřív vstávat, chodit na delší vycházky a Jesska si bude mít s kým hrát.

Jednou takhle v sobotu jsem si tedy přivstala, vyběhla ven s Jessie a před šestou hodinou netrpělivě očekávala příjezd Hetty Abecedy. Přebrala jsem si ji od majitelů i s cestovní výbavou a nechala se Hetty odvést domů. Šla na jisto, vypadala, jako kdyby ji někdo seznámil s plánem a nic ji nemohlo překvapit. Trochu překvapená byla Jessie, která pět minut nepřetržitě mručela a dožadovala se pozornosti, aby se přesvědčila, že jí žádný jiný pes nemůže konkurovat. Pak vzala Hettku na milost. 

DSC07211 DSC07178

Hetty se u nás chovala jistě, sebevědomě a byla zvědavá (někdy bych řekla spíš oprsklá), nakukovala do skříní, opírala se o nábytek, lezla do postelí, seděla na židlích, občas se pokusila vylézt na stůl a jednou dokonce škrábala na dveře koupelny, když jsem jí zmizela z dohledu. Nejsem blázen, všechno jsem jí netolerovala, ale byla s ní sranda.