Prázdninové vycházky

12. březen 2014 | 13.52 | rubrika: Hlídání psů

Tento týden vycházkujeme s paterdálkou Agou a Jessky nejlepší kámoškou Luckynkou, která je u Aginky na prázdninách. Venku je doopravdy krásně a vycházkování po práci je úžasný způsob relaxace, zvlášť když vypustím z vodítek celou smečku a všichni se rozprchnou páchat ty svoje neplechy (Jesska samozřejmě vede na plné čáře, tj. zdechlinka támhle a tady taky něco). 

DSC03784 DSC03777

Víkend pro Pilinku

18. srpen 2013 | 10.40 | rubrika: Hlídání psů

Už zase máme doma veselo. Hlídáme Pilinku! Tentokrát jen na prodloužený víkend, ale je krásně a tak jsme pořád venku. Píla nikam neutíká, pořád sleduje, kde jsem a když chci, tak prostě přijde (jak v centru, tak klidně i v lese). Žádné prohánění kachen a zdrhání kilometr přede mnou, jako tomu bylo při minulém hlídání. Všude nám ji obdivují, doma nikdo neprotestuje (dokonce ani Jessie) a všichni ji mají moc rádi... 

DSC09552A DSC09670B

Já toho psa určitě jednou zapomenu vrátit.  (foto)

Hlídání Piliny

15. duben 2013 | 13.26 | rubrika: Hlídání psů

Je všeobecně známo, že mám pro borderku Pilinu velkou slabost.  A když její majitel pátral po někom, kdo by mu ji pohlídal na tři týdny, během kterých si plnil sny v Nepálu, hlásila jsem se jak jinak, než dobrovolně. Znáte to - větší dobrák neexistuje.   

DSC07646D DSC07597 24-3-2013 DSC07965

Takže dle plánu jsem si poslední týden v březnu vyzvedla Pílu, převzala 15 kg barfu, pár nepostradetelných věcí a celá natěšená, jak si tři týdny užijem, jela domů...

Hlídání Hettynky

16. únor 2013 | 17.45 | rubrika: Hlídání psů

Znáte to, každé mlčení je souhlas, a když mamka nenašla žádný pádný argument proti týdennímu hlídání JRT Hetty, začala jsem se těšit! Doufala jsem, že všechno klapne a o jarních prázdninách to u nás zase ožije. Tzn. že začnu dřív vstávat, chodit na delší vycházky a Jesska si bude mít s kým hrát.

Jednou takhle v sobotu jsem si tedy přivstala, vyběhla ven s Jessie a před šestou hodinou netrpělivě očekávala příjezd Hetty Abecedy. Přebrala jsem si ji od majitelů i s cestovní výbavou a nechala se Hetty odvést domů. Šla na jisto, vypadala, jako kdyby ji někdo seznámil s plánem a nic ji nemohlo překvapit. Trochu překvapená byla Jessie, která pět minut nepřetržitě mručela a dožadovala se pozornosti, aby se přesvědčila, že jí žádný jiný pes nemůže konkurovat. Pak vzala Hettku na milost. 

DSC07211 DSC07178

Hetty se u nás chovala jistě, sebevědomě a byla zvědavá (někdy bych řekla spíš oprsklá), nakukovala do skříní, opírala se o nábytek, lezla do postelí, seděla na židlích, občas se pokusila vylézt na stůl a jednou dokonce škrábala na dveře koupelny, když jsem jí zmizela z dohledu. Nejsem blázen, všechno jsem jí netolerovala, ale byla s ní sranda.

Hlídání přes jarní prázdniny

12. únor 2013 | 22.24 | rubrika: Hlídání psů

Na jarní prázdniny jsem u nás ubytovala JRT Hettynku, standardně už měsíc chodím každý všední den za teriérkou Agou a k ní domů teď na týden přibyla i kříženka Lucky. Mám tolik psů, že se mi o tom nikdy ani nezdálo.  Abych mohla holky vyvést společně a bez obav, domluvila jsem vycházku s Terkou a Anet, takže s námi šel samozřejmě i Argo a Giny. 

DSC07199A

Děkuji holkám moc za pomoc, i když to ze začátku nevypadalo úplně ideálně, tak jsme se nějak sehráli, psi se tolerovali a v půlce vycházky jsem všechny starosti hodila za hlavu. Nejvíc problémů mám nakonec stejně se svým psem.  Jak se postupně holky odpojovaly na cestu domů, vedla jsem víc a víc psů a chvilkama to byl fakt blažený pocit.  Lidi kolem nás nestačili zírat. 

žádné komentáře | přidat komentář