Hlídání Nesinky a Kikuši

25. leden 2013 | 14.33 | rubrika: Další hlídání

Několik dní v lednu 2013 jsem se starala o dvě nádherné Ruské modré kočky. Zprvu jsem z nich byla trochu nesvá, protože jsem ke kočkám nikdy netíhla, ale v průběhu týdne si mě dokonale omotaly kolem tlapky, že jsem se na jejich uvítání vždy těšila a těžko se mi odcházelo. Ještě mi budou potvory chybět.  Zvlášť Kikuška, která je doopravdy kouzelná a neskutečně umazlená. 

DSC02820 DSC02806

Hlídání Žakynky

28. srpen 2012 | 14.44 | rubrika: Další hlídání

Byla jsme povolána na hlídání Papouška šedého - Žakynky! Chodila jsem ji 2x denně dopřát alespoň hodinu pobytu mimo klec. A často jsem nestačila zírat, co všechno je Žaky schopná vyslovit a jaké zvuky napodobovat. Chvilku bublala jako voda, chvíli štěkala jako pes a taky odříkala své jméno s příjmením a sdělila mi, v kterém městě bydlí. Pak zazpívala skoro celou písničku "Skákal pes" a chvilkami jen tak ječela, aby se sama napomenula slovy "Žaky tichůčko" a při odchodu mi říkala "Ještě nechoď". 

DSC00894 P1230935 DSC00895

Žakynku jsem hlídala už po druhé. Po prvé tak výřečná nebyla, ale i přesto, že od té doby uteklo několik měsíců, si mě asi pamatovala a předváděla se. Akorát jednou se mnou nespolupracovala a nechtěla jít do klece, ale nakonec se samozřejmě zadařilo. V té chvíli jsem si však říkala, jak je krásné mít psa, kterému mnohem snadněji vysvětlíte, co po něm chcete. 

žádné komentáře | přidat komentář

Hlídání Artura

17. srpen 2006 | 17.24 | rubrika: Další hlídání

Kámoška mě poprosila, zda bych jí nepohlídala na 14 dní zakrslého králíka Artura, jelikož se jede rekreovat k moři do Chorvatska. Bylo to v době, kdy jsem měla Mášu teprve chvilku, ale neměla jsme pochyb, že bych to nezvládla, takže jsem souhlasila. Artur se u nás ubytoval s klecí, která byla tenkrát jednou taková, než ta Mášenčina a nadšený změnou prostředí zrovna nebyl. Chvíli si na nás zvykal, stejně tak jako my na něj. Nebyl totiž příliš ochočený a sáhnout mu do klece, byl docela adrenalin. Ale abych mu nekřivdila příliš, Mášenku měl rád a kšíry na ven si také nechal zapnout v pohodě... 

P1060175 P1060133 P1060130

Téměř denně jsem ho brala s kámoškou Renčou ven, kde jsme byli středem pozornosti, aby pak mohli "zajdové" spokojeně odpadnout únavou. 

žádné komentáře | přidat komentář