Medlánecký coursing

2. leden 2013 | 13.10 | rubrika: COURSING

Na Nový rok jsme vyjely na akci s Českým psem - Medlánecký coursing. Cestu jsme zvládly, na místo trefily, Pája s Danem a Peťa s Casey nás přišli podpořit a pořadatelé byli moc vstřícní, byl i svařák a rozdávali se dokonce vánoční dárky. Jesska běžela na plno a hlavně na sebe strhávala pozornost už na startu, protože byla neuvěřitelně nedočkavá a uřvaná... Za fotky moc děkujeme!

DPP_1017 DPP_1015 DPP_1016

žádné komentáře | přidat komentář

Coursingový nadšenec

14. prosinec 2012 | 14.49 | rubrika: COURSING

Coursing je simulací lovu psa na zajíce. Zajícem je v tomto případě návnada v podobě kůže nebo igelitového střapce na tenkém lanku tažená navijákem. Změny směru, díky kladkám na trati, motivují psa k lovu a vedou ho až k ulovení návnady. Je to krásný pohled, vidět svého psa, jak je rychlý, obratný a jak nasazuje všechny své síly. 

P1000079 P1000028

Já si tento pohled na jezevčici dopřávám sice málo, ale o to víc jsem za ni velmi šťastná. Ráda ji dávám možnost, unavit se tím, co by dřív bylo jejím jediným posláním. Coursing ji šíleně baví. Nerada vidí jiného psa na trati, no vlastně, i když ho nevidí a není zrovna na řadě, dokáže se chovat jako smyslů zbavená. Už jsem přestala vozit na takové akce i klec, protože (na rozdíl od agility) si v ní neumí na coursingu odpočinout. Neumí se ani uklidnit natolik, aby přestala alespoň štěkat. Takže nejlepší možnost je odejít s Jess mimo dohled dráhy a hlavně z doslechu ostatních účastníků, kteří nám nejednou dali najevo, že je to fakt nesnesitelné.

P1000175 Snimek_517