Kluzká vycházka

30. prosinec 2012 | 23.10 | rubrika: Turistika do r. 2012

Peťa nám naplánovala místo cvičáku velkou vycházku, na které jsme s Jesskou nemohly chybět. Místo srazu mimo Třebíč jsem trochu proklínala, ale nejzlatější Šmejkalovic nás vyzvedli (stejně tak jako většinu) a odvezli nás na místo srazu. Za nedlouho přijela malá Káťa a mohli jsme s celou smečkou vyrazit. Po pár metrech jsme došli do Sokolí, odkud jsme šli stále po červené. Cesta byla hodně kluzká, každou chvíli to někomu podjelo a někteří šikovní to neustáli. (Ano, myslím hlavně sebe.)

DSC06697 DSC06707

Po osmi kilometrech se Káťa zmínila, že ji bolí nožička a o chvíli později, když si Peťa rozmyslela, že se na ni nepodíváme až doma, objevila puchýř. Káťa se docela belhala, tak si pro ni raději přijela maminka a odvezla rovnou i "nemocnou" Páju s Ciri.

Podpálavská obleva

16. prosinec 2012 | 22.39 | rubrika: Závody agility

 15. prosince 2012 jsme závodily v Mikulově u Jumpingdogs! Měla jsem trochu obavy z běhání na písku a hlavně z toho vstávání v pět hodin. Nakonec oboje vyšlo bez problémů, jen mě trošku vyvedlo z míry, že závody začaly o dost později a mezi běhy byly docela prodlevy. Musím však vychválit obrovské množství nádherných cen, tombolu, vyhlašování až do pátého místa a parkury pana rozhodčího - Petr Dostál. 

No a jak se nám dařilo? Jesska byla výborná! První běh byl luxusní! Víc už z těch kratičkých nožiček při jumpingu vydat nemohla a tak nádherně reagovala, že jsem dokonce i já mohla běžet!  Ve zkoušce byla o něco pomalejší a já se jí pletla do cesty. Několikrát jsem udělala zbytečnou otočku a hodně jí utíkala, takže slalom šla celý sama, nenechala se rozhodit a doběhla čistě až do cíle. Umístila se na 5. místě. V poslední běhu jsme se diskly, což je v Mikulově taky výhra, protože jsme si mohly vybrat cenu útěchy...  

Coursingový nadšenec

14. prosinec 2012 | 14.49 | rubrika: COURSING

Coursing je simulací lovu psa na zajíce. Zajícem je v tomto případě návnada v podobě kůže nebo igelitového střapce na tenkém lanku tažená navijákem. Změny směru, díky kladkám na trati, motivují psa k lovu a vedou ho až k ulovení návnady. Je to krásný pohled, vidět svého psa, jak je rychlý, obratný a jak nasazuje všechny své síly. 

P1000079 P1000028

Já si tento pohled na jezevčici dopřávám sice málo, ale o to víc jsem za ni velmi šťastná. Ráda ji dávám možnost, unavit se tím, co by dřív bylo jejím jediným posláním. Coursing ji šíleně baví. Nerada vidí jiného psa na trati, no vlastně, i když ho nevidí a není zrovna na řadě, dokáže se chovat jako smyslů zbavená. Už jsem přestala vozit na takové akce i klec, protože (na rozdíl od agility) si v ní neumí na coursingu odpočinout. Neumí se ani uklidnit natolik, aby přestala alespoň štěkat. Takže nejlepší možnost je odejít s Jess mimo dohled dráhy a hlavně z doslechu ostatních účastníků, kteří nám nejednou dali najevo, že je to fakt nesnesitelné.

P1000175 Snimek_517

Ukončení kurzu

11. prosinec 2012 | 16.36 | rubrika: VÝCVIK PSŮ

Kurz psích triků, který vedu na cvičáku Agility Klubu Třebíč, se uchýlil ke svému závěru. Na poslední hodinu dostali kurzisté za úkol naučit se kratičkou sestavu z asi deseti cviků, kterou jsme si na předposlední hodině vyzkoušeli, a na každém bylo, jak ji během týdne dotrénuje. Black s paničkou se bohužel omluvili kvůli nemoci, ale i tak absolvovali kurz na výbornou. Sára s Hetty i Lenka s Tinou přišly perfektně připravené a předvedly velmi dobrý výkon. Děkuji všem, byli jste úžasní po celou dobu kurzu.

Děkuji i Anetě, která přišla všem vyfotit několik fotografií na památku a Terce za názor, hodnocení i natáčení. Počasí nám vyšlo sněhové a trochu nám komplikovalo provedení některých cviků, třeba Tinušce krabici na všechny 4, ale snažila se a to se cení! 

O Jessie

8. prosinec 2012 | 00.22 | rubrika: Jessie

Jessie se narodila 14. června 2006 a jela jsem si pro ni 24. srpna. Má 7 sourozenců (5 bratříčků, 2 sestřičky) a vybírala jsem si z posledních dvou holek (ostatní už byli u nových majitelů). Fenky neměly ani jména, nebyly moc kontaktní, ale hrály si mezi sebou a přišly mi obě stejné. Dala jsem paní "chovatelce" peníze, získala tak očkovák a jednoduše vzala jezevčici, která byla blíž. 

P1070078 4 měsíce

Jessie byla báječná. Týden jsem s ní byla nepřetržitě doma a od prvního dne ji vodila na vodítku, hrála si s ní a byla z ní úplně vedle! Všichni mi říkali, jak překrásné mám štěně a že je skvělé, že se mi splnil sen.

komentáře (5) | přidat komentář | přečteno: 145x