Klubovky 2013

13. říjen 2013 | 11.49 | rubrika: Závody agility

Zúčastnily jsme se Klubových závodů na domácím cvičáku. Parkury nám stavěla a posuzovala Pája Dohnalová. Jessie zaběhla čistě tuneliádu i běh družstev. Bez chyb zaběhla i jumping, ve kterém jsme se umístily na 1. místě! V openu se nám bohužel nedařilo, jelikož jsem navedla Jessie do špatné díry tunelu. Dle "speciálních pravidel" jsme se však nemohly disknout, takže se nám přičetly pouze trestné body. Nelehký parkur nachytal nakonec většinu závodníků, takže jsme i v součtech získaly pěkné 3. místo.  

klubovky 02 klubovky 06

Pro Jessie byly tohle s  největší pravděpodobností poslední závody, tak jsem ráda, že jsme to "docela" pěkně zvládly. Za fotografie moc děkuji Anetě i Danovi

Čas s Agou

10. říjen 2013 | 13.25 | rubrika: Hlídání psů

Pravidelným návštěvníkům blogu určitě neutekla informace, že během letošního roku chodím občas ven s patterdálkou Agou. Někdy s sebou beru Jessinku, někdy jdeme sami a často se snažíme  trénovat pozornost,  kontrolu s hračkou; žrádlem a hraní (převážně přetahování, včetně podávání hraček). Aga je pro mě ale jedna velká záhada, jednou se ven těší, po druhé se jí nechce, někdy je velmi pozorná, nádherně cvičí, všechno ji baví a z ničeho nic není schopná vůbec vnímat a nejraději by zmizela domů do pelíšku. Někdy ji vyděsí jen slabý zvuk, jindy pořádná rána, občas si s Jessie hraje jak nejlepší kámoška a druhý den ji ignoruje nebo po ní dokonce vyjede. Pořád nedokážu její chování odhadnout, ale neustále s ní zkouším něco dělat; něco ji učit. Terka mi byla kolikrát svědkem a doprovodem na vycházkách, při kterých natočila během roku nějaká videa, za což jí děkuji. Jen díky ní můžete vidět, jak se všichni zúčastnění snaží... 

Terka ve videu komentuje každou situaci a občas se nám trochu "motivačně posmívá", takže stále budete v obraze, jestli nastala nějaká špatná situace (např. přišel k nám cizí pes nebo se ozval "ošklivý hluk" z prostředí). Jisté je však jedno, mám z té malé černé příšery velkou radost (aspoň pro tuhle chvíli, než mě zase něčím překvapí). 

Trénink s Hetty

8. říjen 2013 | 23.50 | rubrika: PSÍ KUSY

Byly jsme venku trénovat se Sárou a Hetty nějaké ty triky... Na Sáru s Hetty jsem moc pyšná, sice chodily do mého kurzu, ale moc dobře vím, že největší zásluhu na své šikovnosti mají sami, protože vždy poctivě trénovaly! Teď už jsou v mnohém lepší, než já s Jesskou, což je pro nás samozřejmě výzva do budoucna, ... aspoň trošičku je dohnat.