Nejen o Kloších

29. říjen 2012 | 17.02 | rubrika: Vycházky do r. 2012

Vypadá to, že už letos moc podzimních vycházek nezažijeme, protože začalo sněžit.  Takže je na čase zmínit alespoň těch pár, co jsme stihly s našimi kamarády. Jak už je poslední dobou zvykem, sešly jsme se zase s Anet a Giny. Tentokrát se k nám přidala i Ivet s Bellou a mohly jsme vyrazit do oblíbených končin okolo Ptáčova. Probraly jsme politiku, probíhající volby i přímou volbu prezidenta a Ivet nás zasvětila do nejoblíbenějšího románu poslední doby - Fifty Shades of Grey! 

13b 17b
foto: Aneta Paulasová

Psiska se nádherně vyběhala, jsou to zabijáci, ale skvěle si rozumí, lítají všichni tři po loukách, ťapkají vedle sebe a všichni víme, že stačí jeden špatný pohled a budou v sobě, ale nedošlo k tomu tentokrát ani jednou. Byly výborní, Bella vybízela Jessku ke hře a začaly lítat společně s Giny, byl na ně krásný pohled.  

Z Kopců na Opatůvku

11. říjen 2012 | 22.25 | rubrika: Vycházky do r. 2012

DSC05998 DSC05944 DSC05941

Mít volný celý den, to je labůžo!  Ale přece nebudeme sedět doma! Takže když Anet naplánovala půldenní vycházku a přidala k tomu pozvání na opíkání špekáčků na jejich chalupě, nemohla jsem odmítnout. Zaspala jsem jenom o hodinu a před odjezdem busem na druhou stranu Třebíče mě stihli rozčílit jen dva lidi, ale což, podzimní barvy, krásná příroda plná remízků, sluníčko a usměvavá Aneta s vesele pobíhající Giny a Kesy, to by spravilo náladu kde komu.

Den pro smečku

6. říjen 2012 | 23.48 | rubrika: Turistika do r. 2012

Najít v přeplněném kalendáři volný den pro společnou turistiku, to je doopravdy výkon! Někdo jede na závody v sobotu, jiný v neděli, někdo skládá zkoušky, střídavě vedeme kurzy, chodíme do práce, studujeme... Postupným vyřazováním možných dní jsme s více jak měsíčním předstihem vybrali 6. říjen 2012.

DSC05699 DSC05753 DSC05729

Počasí vyšlo parádní, sluníčko svítilo celý den a parta se sešla naprosto báječná. Mojí spřízněnou duší byla Anet, která se mnou udržovala tempo v dobrém i ve zlém.

Hlídání zvěřince

6. říjen 2012 | 23.13 | rubrika: Hlídání psů

Zatímco si Jana odcestovala s celou rodinou na svatební obřad (jako host), starala jsem se jí o kříženku Tinušku, foxlici Nesinku, kočku a "zakrslou" kralici. Psice jsem jí nikdy nehlídala, ale vídáme se docela často, takže jsem nepočítala s žádnými problémy. Přesto jsem se s Janou domluvila, že je raději nebudu pouštět, aby po případném pronásledování zvěře nešly domů (místo za mnou). Ráno jsem je vyzvedla brzy, jelikož jsem ten den pořádala "Turistiku s Jessie" a musela jsem stíhat sraz s ostatními.  

DSC05713 DSC05806 DSC05838

Obě mě vítaly s nadšením a těšily se ven. Tinuška byla z vodítka trochu otrávená, ale Nesince neubralo z energie ani trošku. Dokonce ještě po celodenním výletování se chtěla přetahovat o klacky a hrát si. Přesto jsem se rozhodla jít prvně k sobě domů, než je vrátím, protože Jesska měla dost a já taky. Nejsme hold šílení teriéři.  Tinuška s Jessie odpadly hned, Nesinka si dávala trošku na čas a užívala si pozornosti. Na večer jsem je však odvedla domů, připravila jim večeři, něco dobrého vyklopila do misky i kočce a po nekonečném hledání jsem dokonce objevila i schovanou kralici... Po čtvrté za den jsem se vydala na cestu Libušiným údolím, která má asi 3 km a když jsem si k tomu přičetla 21 km z turistiky, divím se, že jsem neodpadla už někde v lese.
Ale bylo mi ctí, už na Sádku byly psice označené za nejhodnější členy výpravy a byla to pravda! 

žádné komentáře | přidat komentář