Brněnský Voříšek 2014

15. červenec 2014 | 12.14 | rubrika: VOŘÍŠKIÁDY

Vyjeli jsme celá smečka na BPD 2014. Jessinku jsem přihlásila pouze na sobotní voříškiádu. Poprvé byla v kategorii veteránů, kterou posuzovala Iveta Stehnová. Všichni pejsci se předvedli nejprve v kruhu, pak jednotlivě na stole a jednotlivě v pohybu. Ze stolu jsem měla hrůzu, jak ho Jessinka zvládne, na všech voříškiádách byla hodně vítací a neposedná, ale děsila jsem se zbytečně. Stála v postoji jak přikovaná, vzala si slušně i nabízený pamlsek a paní posuzovatelka jí napsala moc hezký posudek a nejvíc trvala na tom, aby nám slečna zapisovatelka dopsala do hodnocení, že má opravdu milý výraz. Jessinka se však na stupně vítězů nedostala, což mě sice zamrzelo, ale náladu nám to rozhodně nezkazilo.
Ostatní veteráni byli totiž všichni do jednoho moc hezcí!

Celý posudek:
8mi letá fenka v perfektní kondici, perfektně připravená, perfektně spolupracující, krásný milý výraz
!

Většinu času jsme v sobotu strávili u frisbee hřiště, jelikož to bylo jediné místo, kde dokázala být Jessinka v klidu. Což bylo potřeba, protože si po osvěžení v řece natáhla sval (když vylézala do prudkého srázu) a nohu jsem jí dle rad v chiropraktickém stánku (díky za konzultaci), celé odpoledne chladila. Večer už Jessinka začla na nohu lehce našlapovat a v neděli už běhala téměř "jako zamlada". (A to naše úžasná Jessinka chytla v Brně ještě první letošní klíště. Prostě úspěšný den.)

Bohužel jsme se na neděli strašně špatně vyspali, protože nás v noci několikrát vzbudila hlasitá hudba, kterou pouštěli nadšení frisbeečkáři ještě dlouho po večerních pivních soutěžích... Po pár sprostých výrazech na ně, zoufalých pokusů o opětovné usnutí a konstatování o chudácích psech (kteří vyli a štěkali, zatímco Jessinka slastně spala), jsem se kolem třetí ráno překonala (opilci asi konečně naznali, že už stačilo) a usnula jsem. Ráno jsme v mžiku spakovali věci a vyrazili odpočívat domů - není nad snídani z Lidlu...

DSC04238  DSC04234

Foto: Nápis z mého nového trička a odrovnaná Jessinka po úrazu.

žádné komentáře | přidat komentář

V novém

2. červenec 2014 | 13.02 | rubrika: OSTATNÍ

Přestěhovali jsme se! Už asi dva měsíce se musím chovat opravdu dospěle, šetřím, nakupuji, brzy vstávám, brzy usínám, vařím obědy, mažu svačiny a lámu si hlavu nad tím, co mému psovi při těch změnách lítá všechno hlavou, protože Jessinka asi opravdu netuší, jak moc jsme museli s přítelem dřít, aby jsme se takhle pěkně mohli všichni mít.

byt (1) byt

FB sranda  DSC03988

Dneska už se tomu zasmějeme, i když domů chodíme pořád s obavou, jestli Jessinka řádí nebo odpočívá.
Na FB jsem dneska našla velmi vystihující obrázek...