Hlídání Chessy

20. květen 2012 | 21.29 | rubrika: Hlídání psů

Borderka bez PP - CHESSY, která se dá charakterizovat jedině slovy šílená, hyperaktivní, nezkrotná. Během května 2012 jsem si 2x vyprosila její hlídání. Chtěla jsem s ní zkusit agility a hlavně jí dopřát pořádnou vycházku, protože je kotcová a nikdo se jí pořadně nevěnuje. Bohužel zůstala po rodinných neshodách s člověkem, který upřednostňuje svoje lovecké psy, což mě dost mrzí. Na druhou stranu nemohu "majiteli" křivdit příliš, ze začátku se snažil a chodil s Chess i na výcvik poslušnosti, což se bohužel příliš neprojevilo. Šílenost vyhrála! 

DSC03316 DSC03310

Při vycházkách se Chessy chovala docela vzorně. Dokonce v pohodě prošla přes rušné náměstí, takže jsem měla doopravdy radost, i když šíleně tahala! Na cvičáku se jí líbilo, tunely probíhala téměř jako profík a když neskákala zrovna přes překážky, skákala radostí po mně.  Zpáteční cestu jsem naplánovala mimo centrum. Šly jsme přes most a vůbec mi nedošlo, že by s ním Chessy mohla mít problém?! Zprvu se tvářila, že je jí všechno jedno, ale v půlce mostu si asi uvědomila, kde se nachází, totálně se blokla, plácla sebou na zem, a kdybych ji neodnesla, leží tam ještě teď. Po té, co se vzpamatovala, vzala jsem ji domů. Problémem byla chůze do schodů a trochu menší beznaděj na nás číhala v podobě výtahu. Do bytu se však hrnula s takovou energií (i po tak náročném dni), že to Jesska nesla velmi špatně a musela jsem jít zase ven.

žádné komentáře | přidat komentář

Výlet na Rabštejn

10. květen 2012 | 13.44 | rubrika: ZÁŽITKY Z VÝLETŮ

Představte si, že Vám na někom moc záleží, věčně kvůli ní měníte své plány, abyste bez její společnosti nemuseli strávit ani o chvilku déle, než je nutné, staráte se o ni a je pro vás tím nejdůležitějším, co máte! Přidejte k tomu obrovský pocit zodpovědnosti za další úžasné stvoření, které Vám někdo svěřil a pak si představte ty nejdelší vteřiny zoufalství, kdy "váš svět" zmizel...

Možná trochu přeháním, ale rozhodně nežertuji. V plánu bylo pěkně strávené odpoledne na vycházce po lesích, blbnutí s listím, přetahování o klacky, zachycení vzpomínek, odpočinek u přehrady a ... všechno se zvrtlo asi po čtvrt hodince cesty!

DSC01853 DSC01907 DSC01841 DSC01813