Hlídání Hettynky

16. únor 2013 | 17.45 | rubrika: Hlídání psů

Znáte to, každé mlčení je souhlas, a když mamka nenašla žádný pádný argument proti týdennímu hlídání JRT Hetty, začala jsem se těšit! Doufala jsem, že všechno klapne a o jarních prázdninách to u nás zase ožije. Tzn. že začnu dřív vstávat, chodit na delší vycházky a Jesska si bude mít s kým hrát.

Jednou takhle v sobotu jsem si tedy přivstala, vyběhla ven s Jessie a před šestou hodinou netrpělivě očekávala příjezd Hetty Abecedy. Přebrala jsem si ji od majitelů i s cestovní výbavou a nechala se Hetty odvést domů. Šla na jisto, vypadala, jako kdyby ji někdo seznámil s plánem a nic ji nemohlo překvapit. Trochu překvapená byla Jessie, která pět minut nepřetržitě mručela a dožadovala se pozornosti, aby se přesvědčila, že jí žádný jiný pes nemůže konkurovat. Pak vzala Hettku na milost. 

DSC07211 DSC07178

Hetty se u nás chovala jistě, sebevědomě a byla zvědavá (někdy bych řekla spíš oprsklá), nakukovala do skříní, opírala se o nábytek, lezla do postelí, seděla na židlích, občas se pokusila vylézt na stůl a jednou dokonce škrábala na dveře koupelny, když jsem jí zmizela z dohledu. Nejsem blázen, všechno jsem jí netolerovala, ale byla s ní sranda.

Hlídání přes jarní prázdniny

12. únor 2013 | 22.24 | rubrika: Hlídání psů

Na jarní prázdniny jsem u nás ubytovala JRT Hettynku, standardně už měsíc chodím každý všední den za teriérkou Agou a k ní domů teď na týden přibyla i kříženka Lucky. Mám tolik psů, že se mi o tom nikdy ani nezdálo.  Abych mohla holky vyvést společně a bez obav, domluvila jsem vycházku s Terkou a Anet, takže s námi šel samozřejmě i Argo a Giny. 

DSC07199A

Děkuji holkám moc za pomoc, i když to ze začátku nevypadalo úplně ideálně, tak jsme se nějak sehráli, psi se tolerovali a v půlce vycházky jsem všechny starosti hodila za hlavu. Nejvíc problémů mám nakonec stejně se svým psem.  Jak se postupně holky odpojovaly na cestu domů, vedla jsem víc a víc psů a chvilkama to byl fakt blažený pocit.  Lidi kolem nás nestačili zírat. 

žádné komentáře | přidat komentář

Do neznáma

3. únor 2013 | 23.04 | rubrika: Vycházky od r. 2013

Z okna to vypadá na úplné jaro, ale teploty kolem nuly a silný vítr nám nekompromisně připomínají, že je tu stále zima. Sníh mám ráda, ale Jessince se v něm špatně chodí, zebe ji břicho i nohy a rychle se unaví.
Jsem tedy nadšená, že můžeme chvíli zase normálně existovat na zpevněných cestách místo brodění se v závějích a klouzání po ledu. (Nejvíc si však užívá Jess tím, že může opět hledat myšky.)

DSC07085 DSC07018 DSC07087

Tentokrát jsem sešla ze známé trasy a odbočila vstříc novým končinám. Nebyla jsem si úplně jistá, ale doufala jsem, že bych mohla dobloudit k Pekelnému kopci. Naštěstí jsme dle pověsti žádného čerta nepotkaly a jediný myslivec mě tak mohl ujistil o tom, že můj orientační smysl není úplně na nic.  Domů jsme s Jess došly po třech hodinách naprosto vyfoukané s několika fotkami a deseti kilometry v nohách. 


Na této vycházce jsem se opět mohla přesvědčit o tom, jak se lepší Jessky reakce na střelbu... Nemusela jsem ji ani připínat na vodítko, zpozorněla, rozhlídla se, držela se víc u mě a už od momentu výstřelu byla schopná žrát. Kdo Jessku zná, ví jaký je to obrovský pokrok. Snad to vydrží! 

Náročná cesta

2. únor 2013 | 15.01 | rubrika: Turistika od r. 2013

Vyrazit na první letošní turistiku tak brzy po Vánocích, po absolutním nicnedělání a za docela nepříznivého počasí, to byl fakt nápad.  Účast malá, trasa krátká (13 km), všichni zdechlí, ale cíl -Dobrá voda- pokořen. 

DSC06953 DSC06990

A i když jsem měla fakt dost, prodloužily jsme si s Jesskou trasu o 4 km, jelikož jsme šly ještě pěšky domů z opačného konce města. 

žádné komentáře | přidat komentář