Nové kusy

30. leden 2013 | 18.05 | rubrika: PSÍ KUSY

Rozhodla jsem se natočit nové video, není tak úžasné jako tohle, ale snažíme se. Nově Jessie umí "chodit" po mých nohou, nosit poštu ze stolu, také má novou interaktivní hru s klobouky, pod kterými má schované pamlsky - princip pochopila velmi rychle. Čím dál častěji se jí podaří zvednout obě zadní nohy, ale nevydrží to dlouho, takže na stojku musíme ještě chvíli počkat. Snažím se to vychytat, ale není to snadné. 

Nejspeciálnějším cvikem je "hadrový pes", kdy je pes naprosto uvolněný během toho, co se ho snažíte zvednout. Vlastně jsem to Jessku nijak speciálně neučila, při prvním pokusu měla ocas stažený pod tělem, ale nyní už je maximálně uvolněná. 

Hlídání Nesinky a Kikuši

25. leden 2013 | 14.33 | rubrika: Další hlídání

Několik dní v lednu 2013 jsem se starala o dvě nádherné Ruské modré kočky. Zprvu jsem z nich byla trochu nesvá, protože jsem ke kočkám nikdy netíhla, ale v průběhu týdne si mě dokonale omotaly kolem tlapky, že jsem se na jejich uvítání vždy těšila a těžko se mi odcházelo. Ještě mi budou potvory chybět.  Zvlášť Kikuška, která je doopravdy kouzelná a neskutečně umazlená. 

DSC02820 DSC02806

Za zvířátky

14. leden 2013 | 21.14 | rubrika: Vycházky od r. 2013

Zimu Jesska tráví převážně lenošením pod peřinou, na cvičák nechodíme, hrajeme si a trénujeme pouze doma. Občas se ale přemluvíme i k větší vycházce s kamarády... Nedávno jsme se například vydaly za Locolindem do Brna, vyblbly se s Kač i Casey na Špilberku a užily si vycházku s bandou lidí a pejsků v ZOO.  

Brno zoo brno zoo 2

Použité fotografie jsou od Lucky Seďové, které děkuji i za několik chvilkových ohlídání Jessky. A zimní fotky pravidelně přidáváme SEM.

Kontrola s pamlsky

7. leden 2013 | 17.45 | rubrika: PSÍ KUSY

Docela mi vadí, když mi náhodně něco upadne a pes se po tom hned vrhne, takže jsem se zaměřila na pár cviků s pamlsky, abych nad těmito situacemi získala kontrolu alespoň doma. Jessie cvičení jako obvykle baví, jen má občas stavy, že radši předvádí nějaký shaping, než aby vzala nějakou hračku, co leží moc blízko pamlsku a nebo když přímo proti ní hodím nějaké větší množství pamlsků, tak se posune o kus vzad a to se mi úplně nelíbí, takže na tom zapracujeme, aby nebyla tak ve stresu. Zkoušíme to teprve chvilku.

Třeba donášení míčku od misky, ve které jsou pamlsky, jsme zkoušely dnes úplně poprvé. Bála jsem se, že to Jessce zkazím, protože nebude nikdo, kdo by nám pomohl a misku zvedl nebo zakryl. Neodolala tak v jednom z deseti případů, takže mi udělala velkou radost. Ve videu je to trochu sestříhané, ale když míček donesla, dostala ode mě pamlsky vyšší hodnoty než měla v misce a po dvou splněných "dones míček" jsem ji k misce poslala, že si to může sníst. Pravidla si u každého výcviku tvořím svoje, tzv. na míru pro mě a mého psa, takže kdyby se vám něco nezdálo, kritiku snesu, ale nesrovnávejte s ostatními...

Medlánecký coursing

2. leden 2013 | 13.10 | rubrika: COURSING

Na Nový rok jsme vyjely na akci s Českým psem - Medlánecký coursing. Cestu jsme zvládly, na místo trefily, Pája s Danem a Peťa s Casey nás přišli podpořit a pořadatelé byli moc vstřícní, byl i svařák a rozdávali se dokonce vánoční dárky. Jesska běžela na plno a hlavně na sebe strhávala pozornost už na startu, protože byla neuvěřitelně nedočkavá a uřvaná... Za fotky moc děkujeme!

DPP_1017 DPP_1015 DPP_1016

žádné komentáře | přidat komentář